ARTVSESVIT

Про пташок та звіряток
Книжка казок і фактів для малечі різноманітного віку

Чепура
Глава #2. Танці Гидкого озера

Танцювальні здібності талантів з Гидкого озера добре відомі вітчизняному глядачу... Як помирає черговий цар, відразу звідти кличуть маленьких лебедів, - вони танцюють свій танок на блакитних екранах, а люди дивляться та святкують.

Лебідь. Лебедине озеро

Одже, коли продюсеру з телебачення знадобилися учасники для шоу "Танці з зірками", він довго не мудрував, зараз же чкурнув до Гидкого. Причепив до якогось стовпа афішу, сам сів поруч на камінець та волає - вигукує в гучномовець, усіх на кастінг запрошує. Зраділа, заворушилася озерна громада. Бо, між нами, то така запальна спільнота, що її умовляти й не треба, - дуже прудка на ноги, як діло стосується до розваг.


Тож в урочний час усе населення озера зібралося у місцевому клубі. Народу напхалося, як то кажуть, немає де яблуку впасти... і старі, і малі, - усі. Вітаються одне з одним, жартують, регочуть, гуде зала, мов той вулик у час медозбору, аж ось і телевізіонщик пожалував... Принишкли всі. Із очевидьки видимим задоволенням оглянув продюсер набиту битком залу, сяйнув білозубою посмішкою, відблиснув лисою, наче більярдна куля, головою, вмостився у крісло, каже: "Ну що? почнемо".


І почалося...


Таких коників, таких вибриків, штук і алюрів, мабуть, цей світ ще не бачив. Вогонь! Шоумен у повному захваті: з такими танцюрами йому і зірок не треба, кожний номер хоч зараз у прайм-тайм став. Єдине що дивно продюсеру, звідки у цій дикій глуші такі вправні майстри з'явилися.

Сміються майстри: "Так то ж нас листоноша наша тренує, не дає розслабитися".

Зацікавився діяч, що то є за персона? чи можно познайомитися з нею?

- Авже ж, - відповідають йому. Бо всі ж звикли, що Чепура завше десь зблизька, неподалеку.

А як кинулися, ніде не видно нашої героїні. Шукали, гукали, так і не знайшли.

* * * * *

Чепура рудишия. Reddish Egret
Чепура рудишия

А Чепура в очеретах сховалася.

Оскільки... розумієте в чому справа, вона дуже любила танці. Да не такі, як ото на весіллях, коли гості хильнуть чарку - другу та й хвацько гупають гопака... Ніт! Наша птаха до нестями любила балет. Бува, стане перед дзеркалом дома і уявляє себе балериною. Або ж рано вранці, мало не до світу, коли все живе дає хропака, Чепура приходить на берег озера і крутить собі піруети, летить і скоче у карколомних стрибках.

Але ж то для себе... А тут стільки народу. Ще й столичний діяч... Від однієї думки вийти на сцену перед професійним продюсером Чепура геть ніяковіє і знічується.

Бо вона така ж непоказна. Худорлява, висока, тендітна. Ще й ноги стрункі та довжелезні... Словом, геть Чепура на балерину не схожа. Адже зірки балета, як відомо нам із творіння одного доволі знанного композитора, коротконогі та опецькуваті істоти... оце взірець.

Лебідь. Лебедине озеро
Зірка "Лебединого озера"

Тому і соромилася наша Чепура своєї непринадної зовнішності, тому і затаїлася в очеретах. Чула, як розшукували та кликали її сусіди, але так і не вийшла із схованки... так до ночі в своєму укритті і просиділа.

* * * * *

У гостя клопоту, мов у жаби пір'я: нагодували телевізійника досита, підмогоричили та й у м'яку постіль поклали відпочивати. Усю ніч проспав він сном праведника, а як зорі зблідли, наче хто в бік штовхнув, - вставай, іди... Одже вийшов продюсер на двір, а навколо така краса, така краса. Мов рум'янець зашарілої дівчини ледь жевріє світанок на обрії, попід очі темніють кущики камишів. Озеро, обведене поодинокими розлогими соснами, світиться ніжно-рожевим геть таємничим світом, а на березі - на вузькій піщаній смузі - танцює якась птиця.

Чепура рудишия. Reddish Egret

То була Чепура.

Вона танцювала як... танцювала як... Боже ж мій, продюсер не знаходив для цього танцю зрівняння... це було щось незрівнянне...

Це був балет!

Витріщив очі мовчки дивився діяч на цю неперевершену досконалість. Лише коли танцювальниця зупинилась, до творця телевізійного шоу повернувся дар мови. Але чомусь не рідної, а англійської... він підбіг до красуні з криками: Contract, Contract.

* * * * *

Гайнули часи і розтанули в метушні сьогодення. То ж що наразі у світі робиться?

Усі наші герої на щастя живі та при здоров'ї. Повсюдно гримить слава "Танців з зірками", вже восьмий сезон крутять на телебаченні. А Чепура зробила блискучу кар'єру. Вона - знаменита Прима. Найкращі балетні трупи, постійні гастролі. Але ж і батьківщину Чепура не забуває, - хоч декілька разів на рік але виривається на Гидке озеро. Тоді на Гидкому свято: їх улюблена листоноша як у далекі минулі часи заходить до своїх старих знайомців і каже: "Вам вісточка, пляшіть".

А потім Чепура влаштовує майстер-клас. Бо всі пташенята мріють стати Чепурою, вона для них справжній взірець. Одже всі збираються в клубі. Чепура виходить на сцену, оглядає переповнену залу і говорить:

- Зараз я навчу вас робити батман. Але балет - то не батман. Балет - то душа, то ваше серце. Танцюйте серцем. Не треба бути Чепурою. Не треба бути будь-ким. Будьте собою. Ніколи не соромтеся себе. Вірте у себе. Завжди вірте у себе... Ну що? почнемо!

При оформленні сторінки використані фото: Ian Duffield, Pedro Lastra, Franz Rothenhaeusler.

сюди
туди

Тицькай сюди і читай ще одну казку


.