ARTVSESVIT

Про пташок та звіряток
Книжка казок і фактів для малечі різноманітного віку

Зізу

Зозуля звичайна. Cuculus canorus

Це – Зізу, зозуля звичайна.

Вона маленька і непомітна, але якщо ви, скажімо, блукаєте очеретом або ж бачите якесь дерево посеред степу, то можете бути впевнені: вона десь тут.

Люди думають, що Зізу дуже розумна.

Бува виїжджають на природу і замість того, щоб шашлики жарити питаються в неї: "Зозуля, зозуля, скільки років я буду жити?". Вона їм кує, а люди рахують: «Один, два, три…».

Хоча насправді кує не вона, а він, - зозулин самець.

Самочка ж каже: «Клі-клі-клі». Але частіше за все мовчить.

Факт

Зозуля звичайна відзначається яскраво вираженим диморфізмом. Самка - іржаво-руда кралечка і, мов морячка у тільнику, із темними і світлими смужками. Самець також моряк. Але сіренький, на яструба дуже схожий.

Зозуля звичайна - самець. Cuculus canorus
Зозуля звичайна. Самець

Мадагаскар

Зізу любила відпочивати на Мадагаскарі. Ще й листя не встигло пожовкнути, як вона вже збирає валізу із сукнями і летить на омріяний острів. Бо ж дома холодно, восени - дощ і мряка, взимку - гидка ожеледиця, а на Мадагаскарі Літо! Сонце! Жара! Причепурені чаплі крокують по кромці прибою, на пісочку і рушниках загоряють гривасті леви, набережною гуляє вельми цікава публіка – сам жираф Мелман, вічна хвора зірка мультиплікації, - і той тут.

Жираф Мелман з мультиплікаційного фільму Мадагаскар

Серед бомонду і знаменитостей Зізу почувається, як тая риба в воді. Кожні десять секунд вона селфіться і викладає в Інсту фоточку:

- «Ось Я їм морозиво»,

- «Ось Я у шезлонгу біля басейну»,

- «Ось Я наче рожева фламінго стою на одній нозі».

З незрозумілих причин підписників в неї обмаль. Нікому не цікава маленька іржава-руда пташечка. Тільки лемури при зустрічі завжди витріщають на неї очі, бо така вже у цих напівмавп натура, - дивуються з будь-чого…

Факт

Лемури це група приматів, що зустрічається лише на Мадагаскарі та Коморських островах. Наразі існує близько ста видів лемурів. Через вирубку лісів і полювання лемури знаходяться під загрозою вимирання.

Сифака Кокереля (лемур). Propithecus coquereli

Щодо подорожей Зізу... Зозуля звичайна і дійсно перелітний птах. В місцях гніздування (… так, зозуля гнізда не мостить, але про це трохи згодом…), так от: в наших краях зозуля проводить чотири, ну може п’ять місяців, а потім відправляється на зимування. Мігрують ці невеличкі птахи широким фронтом, поодинці і переважно вночі. Область зимівлі виду займає частину території Африки, що розташована південніше пустелі Сахари, а також острів Шрі-Ланка і південь Південно-східної Азії.

Мадагаскар, до речі, знаходиться неподалік від чорного континенту, - 400 кілометрів, якщо по прямій.

При оформленні сторінки використані фото: Robin Elliott, Bob Eade, Karin Rogmann.

туди

Тицькай сюди і читай ще одну казку


.